Wesołych Świąt lub Wesołych Świąt

Data wydania:2019-08-22

Życzymy ludziom wszystkiego najlepszego, a jeśli jesteś w USA w listopadzie i grudniu, możesz powiedzieć „Wesołych Świąt”, więc dlaczego mówimy „Wesołych Świąt” częściej niż „Wesołych Świąt” ?!

 

Mówienie „Wesołych Świąt” zamiast „Wesołych Świąt” wydaje się cofać o kilkaset lat. Po raz pierwszy został zapisany w 1534 r., Kiedy John Fisher (angielski katolicki biskup w XVI wieku) napisał go w świątecznym liście do Thomasa Cromwella: " I to nasz Pan Bóg zsyła wam wesołe Święta Bożego Narodzenia i wygodne dla waszych serc. "

 

Jest też kolęda " God Rest You Merry, Gentlemen " która pochodzi z XVI wieku w Anglii. Pochodzi z zachodniego kraju w Anglii i został po raz pierwszy opublikowany w formie, którą znamy dzisiaj w 1760 roku.

 

W ówczesnym języku angielskim wyrażenie „Rest You Merry” nie oznaczało po prostu bycia szczęśliwym; oznaczało „odpoczynek” " zachować, bo nadal pozostać " a „wesołość” może oznaczać " przyjemny, szczodry, dostatni " . Możesz napisać pierwszy wiersz jako " [Niech] Bóg was utrzymuje i nadal czyni was pomyślnymi i dostatnimi, Panowie " ale trudno byłoby śpiewać!

 

Przecinek w frazie powinien być PO „wesołym”, a nie PRZED nim! Ale często umieszcza się go po wesołości, która zmienia znaczenie, aby uczynić „wesołego dżentelmena”, a więc „wesołych świąt”!

 

Termin „Wesołych Świąt” mógł być bardzo popularny w 1843 roku z dwóch różnych źródeł.

 

Pierwsza kartka świąteczna, wysłana w 1843 roku przez Sir Henry'ego Cole'a, zawierała następujące sformułowanie: " Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku " .


Wyślij wiadomość do tego dostawcy

  • Do:
  • Key Lin Gift Co., Ltd
  • *Wiadomość:
  • Mój e-mail:
  • Telefon:
  • Moje imię:
Bądź ostrożny:
Prześlij szkodliwą pocztę, wielokrotnie zgłaszano, zablokuje użytkownika
Ten dostawca skontaktuje się z Tobą w ciągu 24 godzin.
Nie ma teraz pytania o ten produkt.
top