Niestandardowe formy obróbki Dongguan konkurencyjność decyduje o witalności produktu Niestandardowe formy obróbki Dongguan konkurencyjność decyduje o żywotności produktu

Data wydania:2020-04-09

Eksperci od form uważają, że przyjęcie zaawansowanej technologii formowania jest nieuniknionym trendem dostosowania się do ostrej konkurencji, a poprawa konkurencyjności samej formy w celu zaspokojenia potrzeb rynku jest najważniejsza. Konieczne jest rozwijanie przemysłu odlewniczego i głos przemysłu motoryzacyjnego i innych branż w celu poprawy wysokiej precyzji form.


Lepsze zrozumienie koncepcji dokładności formy


1. Die odnosi się do precyzyjnego narzędzia do formowania stosowanego do formowania partii, tłoczenia i innych produktów. Precyzja formy obejmuje precyzję części uzyskanych podczas obróbki oraz świadomość jakości zapewniania precyzji produktów w produkcji. Ale ogólnie rzecz biorąc, precyzja formy odnosi się głównie do precyzji roboczych części formy.


Pojęcie dokładności w obróbce formy odnosi się do stopnia zgodności między aktualnymi parametrami geometrycznymi a projektowymi parametrami geometrycznymi po obróbce i montażu części formy.


Pojęcie precyzji w produkcji form odnosi się do różnych trybów myślenia i świadomości jakościowej kształtowanych stopniowo w praktyce produkcyjnej personelu przedsiębiorstwa, aby kierować zachowaniem pracowników w zakresie produkcji, to znaczy w zachowaniu personelu przedsiębiorstwa, świadomości jakości uchwycenie precyzji produktu jest zawsze realizowane.


2. Zawartość precyzji formy obejmuje cztery aspekty: precyzję wymiarów, precyzję kształtu, precyzję położenia i precyzję powierzchni. Z powodu dwóch części górnej matrycy i dolnej matrycy w czasie pracy matrycy, dokładność wzajemnego położenia między górną matrycą a dolną matrycą jest najważniejsza spośród czterech rodzajów dokładności.


Kiedy dokładność obróbki jest bardzo wysoka, forma często ma więcej niż wystarczającą siłę. Teraz dokładność bardzo dobrej i precyzyjnej matrycy wynosi około 0,1-0,01 mm. W porównaniu z poprzednią kością precyzja została znacznie poprawiona. Jednak elementy takie jak silniki wymagają dokładności mniejszej niż jedna tysięczna milimetra, a nawet mniejszej. Dlatego obecnie nie można całkowicie zastąpić procesu cięcia matrycą.


Teraz znacznie poprawiono wykończenie powierzchni i chropowatość matrycy. Jednak sama forma jest również wytwarzana przez obrabiarki. Jeśli dokładność obrabiarek tworzących samą formę nie może przekroczyć normy, dokładność wytwarzanych produktów nie będzie wysoka.


Wyślij wiadomość do tego dostawcy

  • Do:
  • Dong Guan Rui Jin Precision Metal Products Co. , Ltd.
  • *Wiadomość:
  • Mój e-mail:
  • Telefon:
  • Moje imię:
Bądź ostrożny:
Prześlij szkodliwą pocztę, wielokrotnie zgłaszano, zablokuje użytkownika
Ten dostawca skontaktuje się z Tobą w ciągu 24 godzin.
Nie ma teraz pytania o ten produkt.
top